#1 2006-04-26 02:58:41

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Nowy projekt Gary'ego: Studio Nokia NSeries "Open your eyes"

Nowy projekt, myślę, że to może być ciekawe...

"Gary Oldman - prezentacja nowego studia filmów mobilnych.

Zdobywający nagrody aktor oraz twórca filmowy, Gary Oldman ujawnił dzisiaj nową inicjatywę, związaną z mobilnymi nagraniami video - Studio Nokia NSeries, oraz ogłosił, że nakręci krótki film za pomocą nowej multimedialnej Nokii N93, również wprowadzonej dzisiaj na rynek. (...)

Gary Oldman przewodzi międzynarodowej ekipie twórczych wizjonerów, którzy nagrywają filmy przy użyciu mobilnego komputera multimedialnego Nokia N93 dla Studia Nokia NSeries przy pomocy Nokii N93. Wszyscy oni mają za zadanie wyprodukowanie krótkich filmów, których motywem przewodnim jest "otwórz oczy" - czyli uchwycenie momentów z życia codziennego, które opowiadają poruszającą, przykuwającą uwagę lub prowokującą historię o świecie, w którym żyjemy.

Dziś i przez następnych kilka miesięcy, wybór tych filmów będzie prezentowany w Studio Nokia NSeries, gdzie można będzie pobrać je do telefonów komórkowych oraz komputerów. Latem, Nokia planuje otworzyć stronę internetową, aby umożliwić ludziom zamieszczenie w witrynie i pokazanie światu swoich własnych krótkich filmów.

Komentując tę inicjatywę, Gary Oldman powiedział: "Jestem zafascynowany potencjałem, jaki kryją w sobie mobilne komputery multimedialne, takie jak Nokia N93. Pozwalają nam uchwycić ulotne chwile, które obserwujemy w naszym codziennym życiu i dzielić się nimi, takimi, jakimi są. Możliwości robienia filmów są nieskończone - czekam z niecierpliwością na stworzenie krótkiego filmu za pomocą Nokii N93 i mam nadzieję, że zainspiruje to innych do rejestrowania niezwykłych chwil w ich zwykłym życiu i podzielenia się nimi ze światem." " (25.04.2006)

Tu będzie można obejrzeć film Gary'ego, oczywiście jak go już nakręci  ;) A już teraz można obejrzeć wywiad z Gary'm na temat projektu (video trochę powoli się ładuje, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość)  http://www.nseries.com/nseries/v2/index_studio.html

Wybaczcie nieporadność tłumaczenia, ale a) była późna godzina, b) nie znam się dobrze na terminologii z tej dziedziny.  W każdym razie starałam się

Offline

 

#2 2006-04-29 21:24:19

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Nowy projekt Gary'ego: Studio Nokia NSeries "Open your eyes"

Nie wiem, jak Wam się otworzy ta strona, ale jeśli otworzy się na stronie głównej to należy po kolei wybrać następujące odnośniki:
Americas
United States
Workshop
Meet the studio directors behind the movement
Gary Oldman
View the interview

Jeśli będą jakieś problemy, piszcie. Sorry, ale ta strona Nokii jest dość nietypowa. No i wywiad naprawdę POWOLI się ładuje 

Offline

 

#3 2006-04-29 23:33:47

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Nowy projekt Gary'ego: Studio Nokia NSeries "Open your eyes"

Ewentualnie można wpisać w wyszukiwarce hasło "nokia nseries gary oldman" i sobie poczytać co tam jest ciekawego    Może ktoś znajdzie jakąś szybszą wersję tego wywiadu  ;)

Offline

 

#4 2006-04-30 06:44:52

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Nowy projekt Gary'ego: Studio Nokia NSeries "Open your eyes"

Ok, Guys! Mam chyba rozwiązanie,żeby się szybciej ładowało - u mnie zadziałało. Trzeba kliknąć prawym klawiszem myszy na link z wywiadem. Następnie wybrać opcję Settings. Pojawi się malutkie okienko: w nim zaznaczcie żółtą ikonkę folderu (druga od lewej). Zapytają Was wtedy "How much information can www.nseries.com store on your computer?" ("Jak dużo informacji nokia.nseries.com może przechowywać na Twoim komputerze?") - ustawiamy suwakiem na Unlimited (do końca w prawo). Zamykamy przyciskiem Close. Otwieramy wywiad (też się będzie trochę ładował, ale powinien już szybciej). Podziwiamy Gary'ego. Opcja skrajna: oglądamy jeszcze 20 razy pod rząd (tzw. opcja fana ekstremalnego)  ;)  Pozdrawiam. Napiszcie, czy to zadziałało!

Offline

 

#5 2006-04-30 08:06:44

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Nowy projekt Gary'ego: Studio Nokia NSeries "Open your eyes"

A oto, co Gary mówi w tym wywiadzie. Tłumaczenie reddie:
"Sztuka tworzenia filmów w dużym stopniu oznacza bycie 'tu i teraz'. W niektórych przypadkach musisz trzymać się ściśle scenariusza, ale wewnątrz tej struktury na szczęście znajduje się miejsce na  wolność tworzenia. Jeśli chodzi o mnie, jestem bardziej zainspirowany, gdy stoję przed kamerą niż w swojej kuchni. Inspirują mnie ludzie, ich życie, myślę, że wszyscy jesteśmy [political?? Magi, help!], wszyscy jesteśmy bardzo interesujący. Zachowanie i narracja postaci mogą stać się fabułą.
A teraz wszyscy cię filmują, używając telefonu, jesteś zdany na łaskę tego wszystkiego. Teraz każdy może być reżyserem. Rodzą się swego rodzaju twórcy filmowi. Kamera wideo - wiecie co mam na myśli. Kreatywność jest cudowna, ale zależy, gdzie się ją zastosuje. Zależy na jakiej płaszczyźnie chcesz działać. Gdy decydujesz się robić filmy, wtedy jesteś na tej samej arenie co Coppola, Kurosawa, Truffaut. To wspaniałe, że ludzie mogą wyrazić swoją kreatywność. I to zainspiruje ludzi, to może być początek. To wszystko jest bardzo spontaniczne. I jest naprawdę warte zachodu. Wiecie, gdy to 'coś' jest włączone..."

Offline

 

#6 2006-04-30 08:20:59

mm

NOWY

8234626
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 6

Re: Nowy projekt Gary'ego: Studio Nokia NSeries "Open your eyes"

Magda jesteś wielka   



"nie wszystko przemija"

Offline

 

#7 2006-04-30 12:14:19

tonks

GARYOLDMANIAK ***

Zarejestrowany: 2006-04-23
Posty: 285

Re: Nowy projekt Gary'ego: Studio Nokia NSeries "Open your eyes"

uuu Madziuu szacuneczek hehe
i zadziałało

Ostatnio edytowany przez tonks (2006-04-30 12:16:01)

Offline

 

#8 2006-08-16 22:39:24

reddie

ADMINISTRATOR

Skąd: Szczecin/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2006-04-22
Posty: 923
WWW

Re: Nowy projekt Gary'ego: Studio Nokia NSeries "Open your eyes"

Gary nakręcił swój krótki film (pt. "Donut") w ramach projektu. Można go obejrzeć tutaj.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://mrfh.com.pl hotels-world.pl https://www.hotelstayfinder.com/ Noclegi Nova Vas Luxury Beachhouse Apartment Boa Vista Tłumaczenia czarter jachtów wolne apartamenty Darłówko czarter jachtów www